Divizia Națională 2019

CAMPIONATUL MOLDOVEI LA  FOTBAL  PE  PLAJĂ, SENIORI 

CLASAMENT  

Locul Echipa

M

V V/pr. V/ pn. Î Golaveraj P
1 CS DJOKER Chișinău
11 11 0 0 0 88 – 26 33
2 AO OLIMPIA Budești
11 7 1 0 3 53 – 34 23
3 BSC NISTRU Grătiești 11 7 0 0 4 75 – 48 21
4 SPORTUL STUDENȚESC – ULIM
11 4 0 1 6 56 – 75 13
5 CS FULGER Ialoveni 11 4 0 0 7 33 – 57 12
6 AO AHILES Strășeni
11 6 0 0 5 48 – 47 18
7 CS PETREȘTI Ungheni 11 3 0 0 8 26 – 53 9
8 CS STEAUA Chișinău 11 0 0 0 11 14 – 56 0
RETUR.23.08.2019

AO OLIMPIA Budești – Sportul Studențesc ULIM Chișinău 7-5 (3-1, 2-1, 2-3).

10.08.2019

CS DJOKER Chișinău – BSC NISTRU Grătiești 9-7 (4-1, 2-3, 3-3).
28.07.2019
AO OLIMPIA Budești – NISTRU Grătiești 4-6 (0-3, 3-1, 1-2).
Sportul Studențesc ULIM – CS FULGER  7-7 (3-2, 0-2, 3-2, 1-1), 2-1 la lovituri de departajare.
27.07. 2019
NISTRU Grătiești – CS FULGER Ialoveni 8-2 (0-0, 3-2, 5-0).

CS DJOKER – Sportul Studențesc ULIM 9-4 (2-2, 6-2, 1-0).

Nr Data Echipe Scor Teren Ora
 01 – 09. 06. 2019 Euro Winners Cup – CS `Djoker`                                                                                                                                  or. Nazare, Portugalia
TUR       ETAPA  I
1 02. 06. 2019  „NISTRU”  –   CS „STEAUA” 11  –  1 Chişinău, Parcul Valea Morilor 9-30
2 02. 06. 2019 AO„OLIMPIA”-   „SPORTUL STUDENȚESC ULIM”      5  –  3 Chişinău, Parcul Valea Morilor 10-30
3 02. 06. 2019 CS„FULGER”  –  AO „AHILES” 5  –  4 Chişinău, Parcul Valea Morilor 11-45
4 23. 06. 2019 CS „DJOKER”  –    CS„PETREȘTI”      13-1 Chişinău, Parcul Valea Morilor 11-00
ETAPA  II
5 09. 06. 2019 CS „STEAUA” –    CS„FULGER”  4  –  6 Chişinău, Parcul Valea Morilor 9-00
6 09. 06. 2019  „SPORTUL STUDENȚESC  ULIM”   –  „NISTRU”       8  –  14 Chişinău, Parcul Valea Morilor 10-00
7 transferat CS „DJOKER” –   AO„OLIMPIA”     3-2 Chişinău, Parcul Valea Morilor  
8 16. 06. 2019 CS„PETREȘTI” –  AO „AHILES”  5-9 Chişinău, Parcul Valea Morilor 13-30
ETAPA  III
9 16. 06. 2019 CS„FULGER” –  „SPORTUL STUDENȚESC  ULIM”    2-6 Chişinău, Parcul Valea Morilor 9-00
10 16. 06. 2019 „NISTRU”  –    CS „DJOKER” 4-8 Chişinău, Parcul Valea Morilor 10-00
11 16. 06. 2019 AO „AHILES” –  CS „STEAUA”   5-3 Chişinău, Parcul Valea Morilor 11-00
12 16. 06. 2019 AO„OLIMPIA”    –    CS„PETREȘTI”      9-2 Chişinău, Parcul Valea Morilor 12-00
ETAPA  IV  
13 23. 06. 2019 CS „DJOKER” –    CS„FULGER”  8-1 Chişinău, Parcul Valea Morilor 9-00
14 23. 06. 2019 SPORTUL STUDENȚESC  ULIM” –   AO „AHILES” 6-5 Chişinău, Parcul Valea Morilor 10-00
15 23. 06. 2019 AO„OLIMPIA”    –   „NISTRU”  4-4 / 7-5 pen. Chişinău, Parcul Valea Morilor 12-00
16 23. 06. 2019 CS„PETREȘTI”   –    CS „STEAUA”

 

6-2 Chişinău, Parcul Valea Morilor 13-00

 

Parteneri